GIGO na Facebook'u  

   

Statystyki  

Użytkowników:
161
Artykułów:
10
Odsłon artykułów:
42440
   

Początek przygody z klockami GIGO warto zacząć od czegoś naprawdę prostego. W każdym zakupionym zestawie zawarta jest instrukcja umożliwiająca budowę naprawdę ciekawych modeli. Wszystkie one jednak są dość skomplikowane i umożliwiają użycie praktycznie wszystkich elementów danego zestawu. W tym poradniku proponuję wykonanie modelu bazującego na zestawie GIGO - Siła wiatru, ale w wersji mocno uproszczonej.

1. Model bazuje na zestawie GIGO - Siła Wiatru. 

Klocki GIGO - Siła Wiatru 

W przypadku, kiedy nie posiadacie Państwo jeszcze tego zestawu zachęcam do zakupu w sklepie Edukacyjny Świat: Klocki GIGO Siła Wiatru

Prezentowany model jest znacznie uproszczony w stosunku do zamieszczonych w instrukcji zestawu. Pozwala za to na złożenie go dosłownie w kilka minut.

2. Budowa przekładni:

 Zaczynamy od przygotowania następujących elementów zestawu.

 Zębatki nakładamy na osie. Należy pamiętać o właściwym odwróceniu osi oraz założeniu gumowych zawleczek zapobiegających przesuwaniu się żółtego koła po osi.

 Montujemy podstawę przekładni oraz przygotowujemy silnik i pozostałe elementy jak na zdjęciu.

 

  W celu wprawienia w ruch skrzydeł naszego wiatraka będziemy potrzebowali NIEBIESKIEGO modułu z baterią AA. (UWAGA: zielony moduł który jest również na wyposażeniu zestawu GIGO - Siła Wiatru ma wbudowaną diodę prostowniczą i służy do ładowania akumulatora - podłączenie silnika do modułu zielonego nie spowoduje jego uruchomienia !) 

3. Budowa podstawy wiatraka i śmigła:

 Kompletujemy części postawy. Główna kolumna niczym nie różni się od zaproponowanej w oryginalnej instrukcji zestawu.

  Elementy śmigła - również analogicznie jak w przypadku instrukcji załączonej do zestawu.

   Gotowy model po zmontowaniu.